Kto sme ?

Sme krasokorčuliarsky klub, v ktorom sú združení pretekári a tréneri z materského klubu KK Trnava, od ktorého sme sa v tomto roku oddelili. Dňa 25.5.2019 bola valným zhromaždením SKRz schválená registrácia a zároveň vznik krasokourčuliarskeho klubu Ice Skating Trnava, ktorý bude pôsobiť v Trnave. Dôvodom žiadosti o registráciu nového klubu bola nespokojnosť členov so smerovaním pôvodného klubu a snaha našich pretekárov dokázať niečo viac v tomto náročnom športe. Vieme, že cesta bude náročná a plná prekážok, ale veríme našim zverencov a trénerom. Už v tejto sezóne sa sa budeme snažiť získať čo možno najviac domácich aj medzinárodných úspechov.

Kde pôsobíme ...

Ice Skating Trnava pôsobí a reprezentuje mesto Trnava, ktoré klub v súčasnosti podporuje dotáciou na využitie ľadovej plochy zimného štadiónu. Vzhľadom na potreby našich športovcov využívame ľady v Novom Meste nad Váhom a Nitre. 

Pretekári a korčuliari

Najdôležitejšou súčasťou nášho klubu sú naši pretekári a korčuliari. Každý z nich má iné ambície, a tomu sa prispôsobuje aj tréningový proces. V súčasnosti máme v klube majsterku SR a dvoch vícemajstrov SR, no aj viacero detí s vôľou a talentom. Našim cieľom je úspešne reprezentovať klub a mesto Trnava, preto naši korčuliari trénuju na všetkých dostupných ľadoch nielen v Trnave, ale aj Novom Meste nad Váhom, Nitre a Prahe. Väčšina našich zverencov sa pravidelne úspešne zúčastňuje medzinárodných súťaží, špecializovaných krasokorčuliarskych kempov a tí najlepší každoročne reprezentačných sústredení SKRz.

Tréneri

Hlavným trénerom a predsedom IST je Mgr. Miroslav Bokor, ktorý dlhodobo pôsobil v KK Trnava a vychoval v ňom množstvo úspešných športovcov. Našou druhou trénerkou je Liana Drahová, bronzová medailistka v súťaži žien na európskom šampionáte v krasokorčuľovaní v Záhrebe 1974. Našich najmenších trénuje bývalá pretekárka Erika Viteková. Spolupracujeme aj s Lucio Poláčkovou, odchovankyňou trénera Bokora, ktorá deti pripravuje na suchých tréningoch. V súčasnosti je náš trénersky team kompletný a dokáže zabezpečiť plnohodnotný tréningový proces.